Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest:
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

Imieniny obchodzą:
Paweł, Miłosz, Elwira - wszystkiego najlepszego!!!
Porządek Mszy Św.
w niedziele:
08:30, 10:00, 12:00

w dni powszednie:
według ogłoszeń
Nasz Patron

W jakim przedziale wiekowym jesteś?


Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 40
Wszystkie: 531252

Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej

Aktualności i wydarzenia » Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej

Włocławek, 23 października 2020 r.

 

L.dz. 1071/2020

 

Komunikat

dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych

w Diecezji Włocławskiej

 

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w dniu 23 października br. przez stronę rządową obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podjętych przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa:

 

1.      W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 7 m2).

 

2.      Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, nabożeństwa i procesje. Ich celebrację należy przenieść do kościołów.

 

3.      Ofiary składane na tacę w dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

 

4.      Zachęca się wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyli na czas pierwszych ośmiu dni listopada; księży natomiast, by organizowali nabożeństwa za zmarłych i zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

 

5.      Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

 

6.      Ponieważ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ograniczeń i zasad zostały zapowiedziane na przyszły tydzień, Kuria Diecezjalna prosi księży o śledzenie aktualnych komunikatów wydawanych przez stronę rządową.

 

 

 

Ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak

        Wikariusz Generalny